Bazar ertəsi , Oktyabr 21 2019
Home / İdman / ÇL başlayır: “Barselona” Almaniyada, “Liverpul” İtaliyada çətin sınaq qarşısında
NYON, SWITZERLAND - July 22: A general view of the trophy ahead of the UEFA Champions League 2019/20 Third Qualifying Round draw at the UEFA headquarters, The House of European Football on July 22, 2019 in Nyon, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham - UEFA/UEFA via Getty Images)

ÇL başlayır: “Barselona” Almaniyada, “Liverpul” İtaliyada çətin sınaq qarşısında

NYON, SWITZERLAND – July 22: A general view of the trophy ahead of the UEFA Champions League 2019/20 Third Qualifying Round draw at the UEFA headquarters, The House of European Football on July 22, 2019 in Nyon, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham – UEFA/UEFA via Getty Images)

Bu gün 2019/2020-ci illər mövsümü UEFA Çempionlar Liqası qrup mərhələsinə start verilir.

Mediaktiv.az xəbər verir ki, bu gün dörd qrupda səkkiz görüş keçiriləcək.

Günün maraqla gözlənilən qarşılaşması Almaniyanın Dortmund şəhərində olacaq. Sonuncu dəfə iyulda Argentina millisinin heyətində Kopa Amerika turnirində oynamış “Barselona”nın kapitanı Lionel Messi də artıq dünənki məşqdə iştirak edib. Onun bu gün start heyətdə meydana çıxıb-çıxmayacağı sual altındadır.

F qrupu

20:55 “İnter” (İtaliya) – “Slavia” (Çexiya)
Baş hakim: Rudi Buke (Fransa)

23:00 “Borusiya Dortmund” (Almaniya) – “Barselona” (İspaniya)
Baş hakim: Ovidiu Alin Hateqan (Rumıniya)

G qrupu

20:55 “Lion” (Fransa) – “Zenit” (Rusiya)
Baş hakim: Maykl Oliver (İngiltərə)

23:00 “Benfika” (Portuqaliya) – “Leypsiq” (Almaniya)
Baş hakim: Anastasios Sidiropulos (Yunanıstan)

E qrupu

23:00 “Zalsburq” (Avstriya) – “Genk” (Belçika)
Baş hakim: Feliks Svayer (Almaniya)

23:00 “Napoli” (İtaliya) – “Liverpul” (İngiltərə)
Baş hakim: Feliks Brıx (Almaniya)

H qrupu

23:00 “Ayaks” (Hollandiya) – “Lill” (Fransa)
Baş hakim: Srcan Yovanoviç (Serbiya)

23:00 “Çelsi” (İngiltərə) – “Valensia” (İspaniya)
Baş hakim: Cüneyt Çakır (Türkiyə)

Həmçinin oxuyun

Səbinə Əzimova ağırlıqqaldırma üzrə Avropa birinciliyinin bürünc medalını qazandı

17-27 oktyabr tarixlərində Rumıniyanın paytaxtı Buxarestdə keçirilən yaş 20 və 23-ə qədər olan gənclər arasında …